Äiti halusi bambulankaisen keittiörätin, riittävän reilun kokoisen ja väriltään koivunlehden vihreän. Onneksi juuri sellaista väriä löytyikin Novitan bambulangoista. Vinkiksi muuten, että jos Novitan bambulankaa haluaa vielä ostaa, se kannattaa tehdä pian, nimittäin niiden valmistus lopetetaan. Näin ainakin kerrottiin lankakaupassa.
Vihreää tunnun kaipaavan ympärilleni muutenkin. Yrttilaatikoissa vihertää kovasti niin salaattia kuin yrttejäkin. Ehkäpä todella alan oppia jotain kasveista! Ihanan elinvoimaisen vihreää oli myös eilen kokkailtu herkkupesto, joka syntyi tällä reseptillä.
Elinvoimaa huomiseen!
Matemaattisia ja kielellisiä harjoituksia pyykkipojilla eskariin ja 1.
luokalle
-
Mainos: Freeed
Alimmainen materiaali on maksullinen,
muut saat tulostettua veloituksetta.
Pyykkipojilla on hauska harjoitella monia matemaattisia ja ki...
3 viikkoa sitten
Kiitos pestokastikeresepti linkistä... oon etsiskelly reseptiä, kun basilikat kasvaa pituutta ja lehtiä ikkunalaudalla :)
VastaaPoista